Nepřístupný dokument, nutné přihlášení
Input:

Ukázka obsahu:

Zdravotní pojištění 2024

Garance 18.12.2023, , Zdroj: Verlag Dashöfer, Délka videa: 01:54:29

Komplexní pohled na změny ve zdravotním pojištění s přímými dopady do placení pojistného na zdravotní pojištění zaměstnavatelem.

Kapitoly videa

loading

Obsah webináře:

Změny ve zdravotním pojištění v průběhu roku 2023 a k 1. 1. 2024. Změny v související právní úpravě s dopady do placení zdravotního pojištění zaměstnavateli, samoplátci včetně plateb pojistného státem. Zvýšení minimální mzdy a průměrné mzdy a dopady do zdravotního pojištění pro zaměstnavatele i OSVČ. Dohody v roce 2024. Předčasný starobní důchod s odloženou výplatou. Aktuality s ohledem na vývoj legislativy. Postupy zaměstnavatele v návaznosti na přijaté změny. Příklady.

Které zákony jsou důležité pro zdravotní pojištění? Pracovněprávní vztahy a správné postupy zaměstnavatele. Řešení oprav. Postupy při poskytnutí neplaceného volna zaměstnanci. Příslušnost ke zdravotní pojišťovně - potvrzení vystavovaná zaměstnavatelem. Kdy zaměstnavatel podává opravný Přehled? Kdy není povinností OSVČ platit zálohy na pojistné? Specifické situace na přelomu let. Jak postupovat, aby bylo správně odvedeno pojistné ve vazbě na minimální vyměřovací základ zaměstnance? Principy evropského práva s dopady do českého systému veřejného zdravotního pojištění. Kdy lze žádat o prominutí penále a které podmínky je nutné splnit?

…….a spousta dalších informací a zajímavostí.

Výklad vychází z dlouholetých poznatků a zkušeností a z permanentních kontaktů s praxí.

Lektor

Ing. Antonín Daněk

Ing. Antonín Daněk

Absolvent Vysoké školy ekonomické v Praze v roce 1983. Specialista ve zdravotním pojištění získal svoje zkušenosti a znalosti dlouholetým pravidelným a intenzivním kontaktem s odbornou sférou, zejména se zaměstnavateli. Má za sebou 20 let výkonu vedoucí funkce, kontrolní činnosti u zaměstnavatelů a metodického působení ve Všeobecné zdravotní pojišťovně ČR. V rámci České republiky provádí metodickou a poradenskou činnost v celé šíři spektra zdravotního pojištění. Přednáší problematiku zdravotního pojištění od roku 1995 především pro mzdové účetní a další specialisty v oblasti zpracování mezd, ale také i pro pracovníky softwarových firem a pro pracovníky zdravotních pojišťoven. Rozsáhlá je jeho publikační činnost. Kromě jiného je autorem oblasti zdravotního pojištění v publikaci Abeceda mzdové účetní, každoročně vydávané nakladatelstvím ANAG Olomouc.

Soubory ke stažení

vd-2024-zdravotni-pojisteni-2024.pdf 0.65 MB
e-mailemodkaztisknout
Normální Velké Obří
záložkyPoznámkasdílet

Přístup k tomuto dokumentu mají jen předplatitelé modulů:
Práce a mzdy | Kombi DU, DPH & PaM

 

Máte dostupný modul:
%usermoduletitle