Nepřístupný dokument, nutné přihlášení
Input:

Ukázka obsahu:

Zálohy z účetního a daňového pohledu

28.11.2013, , Zdroj: Verlag Dashöfer, Délka videa: 01:20:35

Záloha je někdy v obchodních vztazích nezbytností, ale …Záloha může přinést i určité daňové a účetní odlišnosti, na které je třeba myslet …

Kapitoly videa

loading

Pan lektor RNDr. Ivan Brychta vysvětlí podstatu zálohy z účetního a daňového pohledu, základní principy účtování o zálohách či vliv záloh na daň z příjmů (rozdíly u účetních jednotek a u osob nevedoucích účetnictví). Probereme i zálohu z pohledu DPH (povinnost odvést DPH z přijaté úplaty, související daňový doklad, možnost nárokovat si odpočet) a vliv záloh v některých speciálních případech (při změně ve způsobu vykazování výdajů).

Lektor

RNDr. Ivan Brychta

RNDr. Ivan Brychta

Je od roku 1995 daňovým poradcem zapsaným na seznamu Komory daňových poradců ČR a má více jak dvacetiletou praxi v daňovém, účetním a ekonomickém poradenství, včetně spolupráce na auditech společností. Kromě daňového poradenství se věnuje rozsáhlé přednáškové činnosti (včetně vedení on-line a video seminářů) a svými články přispívá do různých odborných periodik. S nakladatelstvím Verlag Dashöfer spolupracuje od roku 1999. 

Publikační činnost: Pro Verlag Dashöfer se jako spoluautor podílí např. na publikacích Přehled změn v daních a účetnictví a Daňově uznatelné náklady.

Soubory ke stažení

Zalohy z ucetniho a danoveho pohledu.pdf 0.13 MB
e-mailemodkaztisknout
Normální Velké Obří
záložkyPoznámkasdílet

Přístup k tomuto dokumentu mají jen předplatitelé modulů:
Daně a účetnictví | Daně a účetnictví & DPH | Kombi DU, DPH & PaM

 

Máte dostupný modul:
%usermoduletitle