Nepřístupný dokument, nutné přihlášení
Input:

Ukázka obsahu:

Nárok na odpočet

30.10.2018, , Zdroj: Verlag Dashöfer, Délka videa: 01:00:32

Základní i formální podmínky pro nárok na odpočet DPH jsou sice v posledních letech neměnné, v praxi však plátce často narazí při prokazování jejich splnění.

Kapitoly videa

loading

Videoseminář je určen

nejen odborníků zabývajícím se danou problematikou, ale i všem těm, kteří se chtějí časově nenáročným způsobem seznámit s daným tématem a získat rychle a přehledně informace z praxe.

Obsah videosemináře

Základní i formální podmínky pro nárok na odpočet DPH jsou sice v posledních letech neměnné, v praxi však plátce často narazí při prokazování jejich splnění. K věcným chybám často dochází u oprav odpočtu, stanovení nároku na odpočet v poměrné výši nebo při aplikaci krátícího koeficientu. Vyrovnání a úprava odpočtu vyvolává nutnost sledování osudu majetku během delšího časového úseku, popř. povinnost jednorázové úpravy při prodeji majetku. Korekce dříve uplatněného nároku na dpočet daně pak může být výsledkem inventarizace.

Lektor

Ing. Jana Kolářová

Ing. Jana Kolářová

je daňovou poradkyní. Vystudovala Fakultu financí a účetnictví Vysoké školy ekonomické v Praze. Je členkou Sekce daně z přidané hodnoty a Sekce daně z příjmů právnických osob Komory daňových poradců ČR. Specializuje se na poradenství v oblasti daně z přidané hodnoty, daně z příjmů právnických osob a u transakcí s podniky (fúze a jiné typy přeměn, vklady a prodeje podniku). V současné době pracuje pro poradenskou společnost se sídlem v Praze.

Soubory ke stažení

Narok_odpocet_DPH.pdf 0.51 MB
e-mailemodkaztisknout
Normální Velké Obří
záložkyPoznámkasdílet

Přístup k tomuto dokumentu mají jen předplatitelé modulů:
DPH | Daně a účetnictví & DPH | Kombi DU, DPH & PaM

 

Máte dostupný modul:
%usermoduletitle