Nepřístupný dokument, nutné přihlášení
Input:

Ukázka obsahu:

Dodání zboží v rámci EU 2015

23.3.2015, , Zdroj: Verlag Dashöfer, Délka videa: 01:28:33

Videoseminář se věnuje dodání zboží podle § 13 ZDPH, kdy dochází alespoň k převodu práva nakládat se zbožím jako vlastník, takže dodání není podmíněno změnou vlastnictví.

Kapitoly videa

loading

Za dodání zboží je podle § 13 ZDPH považováno dodání, kdy dochází alespoň k převodu práva nakládat se zbožím jako vlastník, takže dodání není podmíněno změnou vlastnictví. K dodání tak může dojít i v případě, že dodavatel zůstává vlastníkem a umožňuje pořizovateli nakládat se zbožím jako vlastník a změna vlastnictví je odložena podle podmínek v kupní smlouvě. Nejen o tom bude dnešní seminář. 

Lektor

JUDr. Svatopluk Galočík

Specialista na problematiku DPH a obchod mezi státy EU a třetími zeměmi. Vystudoval PF UK v Praze a mezioborové studium na VŠE v Praze. Pracoval u Celní správy, v letech 1991 - 1993 působil na GŘ cel. V letech 1993 - 2004 působil v legislativě na MF na odboru nepřímých daní, konkrétně na oddělení DPH. Vzhledem k předchozímu zaměstnání u Celní správy měl v kompetenci na MF oblast DPH při dovozu, vývozu, mezinárodní přepravy a služeb a při přípravě legislativy ke vstupu ČR do EU se zabýval intrakomunitárními vztahy u služeb a zboží. Od roku 2014 je finančním poradcem jako OSVČ.

Soubory ke stažení

Dodani zbozi v ramci EU 2015.pdf 0.44 MB
Test pro rekapitulaci.pdf 0.22 MB
e-mailemodkaztisknout
Normální Velké Obří
záložkyPoznámkasdílet

Přístup k tomuto dokumentu mají jen předplatitelé modulů:
DPH | Daně a účetnictví | Daně a účetnictví & DPH | Kombi DU, DPH & PaM

 

Máte dostupný modul:
%usermoduletitle