Nepřístupný dokument, nutné přihlášení
Input:

Ukázka obsahu:

Dary a bezúplatná plnění v daních

25.9.2018, , Zdroj: Verlag Dashöfer, Délka videa: 01:25:23

Ucelený pohled na problematiku darů a bezúplatných plnění v daňových zákonech, zejména v zákoně o daních z příjmů a zákoně o DPH, se zdůrazněním aktuálních novinek.

Kapitoly videa

loading

Videoseminář je určen

odborníkům zabývajícím se danou problematikou, ale i všem těm, kteří se chtějí časově nenáročným způsobem seznámit s daným tématem a získat rychle a přehledně informace z praxe. 

Cílem videosemináře je

ucelený pohled na problematiku darů a bezúplatných plnění v daňových zákonech, zejména v zákoně o daních z příjmů a zákoně o DPH, se zdůrazněním aktuálních novinek.

Obsah videosemináře

  • obecné vymezení daru podle občanského zákoníku, náležitosti darovací smlouvy,
  • dar / poskytnutí bezúplatného plnění z pohledu dárce a zákona o daních z příjmů (nutné podmínky pro snížení základu daně, novinky pro dárce fyzické osoby),
  • dar/poskytnutí bezúplatného plnění z pohledu obdarovaného a zákona o daních z příjmů (kdy se zdaní, kdy je osvobozen, problematika majetkového prospěchu při poskytnutí výpůjčky, výprosy, bezúplatné zápůjčky, dary zaměstnancům),
  • další souvislosti darů z pohledu zákona o daních z příjmů (nemožnost odpisování, daňový náklad v souvislosti s zdaněným bezúplatným příjmem),
  • pohled zákona o DPH na bezúplatná plnění.

Lektor

RNDr. Ivan Brychta

RNDr. Ivan Brychta

Je od roku 1995 daňovým poradcem zapsaným na seznamu Komory daňových poradců ČR a má více jak dvacetiletou praxi v daňovém, účetním a ekonomickém poradenství, včetně spolupráce na auditech společností. Kromě daňového poradenství se věnuje rozsáhlé přednáškové činnosti (včetně vedení on-line a video seminářů) a svými články přispívá do různých odborných periodik. S nakladatelstvím Verlag Dashöfer spolupracuje od roku 1999. 

Publikační činnost: Pro Verlag Dashöfer se jako spoluautor podílí např. na publikacích Přehled změn v daních a účetnictví a Daňově uznatelné náklady.

Soubory ke stažení

Dary_v_danich.pdf 0.24 MB
e-mailemodkaztisknout
Normální Velké Obří
záložkyPoznámkasdílet

Přístup k tomuto dokumentu mají jen předplatitelé modulů:
Daně a účetnictví | Daně a účetnictví & DPH | Kombi DU, DPH & PaM

 

Máte dostupný modul:
%usermoduletitle